Rebarborové cupcakes

S první rebarborou skutečně přichází jaro. Je osvěžující, plná šťávy a ukrutně kyselá až trpká. Stejně jako začátek jarního období. U nás se na talíři objevuje je třech variantách. Marmeláda (nebo spíš džem?)  v kombinaci s kiwi, crumble s jahodami (ještě je brzy) a cupcakes. Tyhle bábovičky jsou lehce ovoněné a ochucené rebarborovým pyré, kyselost je v těstě potlačena a zůstává jen svěžest.

Původní recept najdete zde

Suroviny

Rebarborové pyré
500g oloupané a očištěné rebarbory

Cupcakes
150g vychlazeného rebarborového pyré
200g hladké mouky
200g cukru
50g změklého másla
2 vejce
1 lžička vanilkového extraktu
1 lžička prášku do pečiva
špetka soli

Máslový krém ke zdobení (lze vynechat)
50g másla (změklé, ale ne rozpuštěné)
50g rebarborového pyré
150g moučkového cukru (ev. více)

Postup:
Začneme přípravou pyré. Rebarboru nakrájíme na kousky a důkladně rozmixujeme. Na mírném plameni zredukujeme na méně než polovinu – potřebujeme získat 200g. Necháme vychladnout. Pyré si můžeme připravit den předem.

Troubu předehřejeme na 170°C, muffinovou formu vyložíme košíčky. Do misky prosijeme mouku, prdopeč a sůl. Promícháme. Ve větší míse utřeme máslo s cukrem, vmícháme postupně vejce a pyré, vanilkový extrakt. Postupně vmísíme suché přísady. Těsto rozdělíme do formiček a pečeme cca 20 minut. Necháme 5 minut odpočinout ve formě, pak přendáme na mřížku a necháme vychladnout úplně. Zdobíme krémem. A nebo taky ne, než jsem se dnes stačila rozkoukat polovina báboviček zmizela.

V době pečení si připravíme máslový krém k ozdobení. Máslo utřeme s cukrem. Přidáme pyré. Konzistenci upravíme dle potřeby cukrem.