Chobotnice z druhého(?) patra

Nebojte, nebudu se vás snažit přesvědčit o tom, že pochutnávat si na podivné, elektrizující hmotě, sebrané z mořského dna, vytvarované do podoby chobotničky v modrém či zeleném odstínu je nějaký nový trend. Na dnešním menu je chobotnice, která nepůlí nábytek, nevyjídá písmenka z knih, ani nechutná po plastelíně. Dokonce nebude ani gumové konzistence. Dáme si chobotnicový salát šéfkuchaře Bernda Bachofera, s lehkou schnytlíkovskou úpravou.

Suroviny:
1 žlutá a červená paprika (slupku oloupat)
1 chobotnice o váze cca 750g
500ml suchého aromatického vína
500ml vody
1 pórek
1 bílá cibule
4 stroužky česneku
4 řapíky celeru
4 čerstvé bobkové listy
2 snítky rozmarýnu
hrst tymiánu
po lžíci bílého pepře, nového koření a fenyklu

na zálivku:
2 lžíce slunečnicového oleje
2 lžíce olivového oleje
1 lžíce oleje z hroznových zrníček
1 lžíce oleje z vlašských ořechů
1 lžíce balsamikového octa
1 lžička hořčice
1/2 lžičky cukru
1/2 lžičky soli

Postup:
Do většího hrnce vložte omytou chobotnici a všechny ostatní suroviny, kromě paprik, kterými se budete zabývat až na závěr. Přiveďte k varu, zmírněte teplotu a dopřejte chobotničce dlouhou, alespoň 3hodinovou bublinkatou lázeň. Omamné aroma se vás bude snažit nalákat na uspíšení přípravy, ale to nedoporučuji, pokud se chcete vyhnout masu tuhé, neužvýkatelné konzistence. Poté ji vylovte, nechte při pokojové teplotě vychladnout a pokrájejte na kousky. Oloupejte papriky, nakrájejte na tenké proužky a zrudka a krátce orestujte společně s chobotnici na trošce olivového oleje. Promíchejte se zálivkou a podávejte jako předkrm se sklenkou dobře vychlazeného bílého vína a křupavým bílým pečivem.

2 reakce na „Chobotnice z druhého(?) patra“

  1. Měl bych jeden malý dotaz, kde se prosím dají sehnat ty malé porcelánové lžičky co je v nich ten salát.Děkuji moc Tomáš

Komentáře nejsou povoleny.